دستگاه مه ساز

دستگاه مه ساز

دستگاه مه ساز

 

دستگاه مه ساز

یک ابزار بسیار موثر و کارا جهت خنک سازی و تامین رطوبت فضاهای بزرگ یکپارچه می باشد.

جهت مشاهده انواع دستگاه مه ساز کلیک کنید

سیستم مه ساز

ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مهپاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد.

نحوه عملکرد اجزاء

پمپ پیستونی فشار بالا

از اجزاء اصلی ولاینفک دستگاه مه سازمی باشد و در اندازه ها و فشارهای مختلف تولید می شود.

نازل های مه پاش

در اندازه ای گوناگون( 0.1 تا 0.5 میکرون) جهت تبدیل آب پر فشار به ذرات ریز آب، موجود می باشد و بر اساس نیاز از اندازه ها و تعداد مختلف نازل در سیستم مه سازاستفاده می شود.

فیلتر آب

جهت جلوگیری از ورود ذرات جامد ریز در آب به داخل پمپ و سپس نازل مه ساز، در مسیر ورودی پمپ قرار می گیرد.موجب دوام بیشتر سیستم و جلوگیری از خرابی دستگاه می شود.

شیر تنظیم فشار

به منظور تنظیم فشار و دبی خروجی پمپ متناسب با تعداد و اندازه نازل مهپاش مورد استفاده در هر پروژه بر روی خروجی پمپ پر فشار نصب می شود. این کار از خرابی نازل مه ساز و سایر اجزای دستگاه جلوگیری می کند.

سختی گیر

در مناطقی که آب املاح زیادی دارد، استفاده می شود تا املاح اضافی آب را بگیرد و از ته نشیتی املاح بر روی منافذ نازل مه ساز جلوگیری شود، در غیر اینصورت دستگاه به زودی خراب می شود.

شیلنگ ها ی پرفشار

جهت رساندن آب پر فشار به سر نازل مه ساز استفاده می شوند.در دستگاه ازشیلنگ های سیم دار تفلون یا شیلنگ پلی آمید استفاده می شود.

دستگاه مه ساز

کاربرد دستگاه مه ساز

  • تهویه هوا و خنک کردن مرغداری ها
  • خنک کردن در پخش دارو
  • ضدعفونی کردن گاوداری ها
  • تأمین رطوبت گلخانه ها
  • فضاهای سبز و ویلاها و باغ ها
  • زیبایی و کمک به نورپردازی در جشن ها و تالارهای عروسی
  • و.....
امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

خدمات پارسا تابلو

مقالات