تلویزیون شهری

کاربرد تلویزیون شهری

بزرگترین نمایشگرهایی که به منظور تبلیغات و اطلاع رسانی در مراکز شهر و مکان های پر رفت و آمد به کار می رود را  تلویزیون شهری می گویند. از این تلویزیون ها می توان در اکثر مکان های عمومی از جمله پاساژها، فرودگاه ها، فروشگا ها و ... نیز نصب می شود. تلویزیون شهری به منظور تبلیغات های محیطی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان از این نوع تبلیغات نیز باز خورد خوبی دریافت کرد. در این نوع تبلیغات ها که با استفاده از تلویزیون ها انجام می شود با توجه به نوع محصولات و خدماتی که ارائه می شود می توان تیزر ها و به خصوص فیلم های تبلیغاتی مرتبط را پخش نمود.

 

تلویزیون شهری به دلیل اینکه یکی از بهترین نوع تبلیغات ها به شمار می رود و همچنین به دلیل هزینه بسیار کمی که دارد مورد توجه افراد زیادی نیز قرار گرفته است. این تلویزیون ها با استفاده از ال ای دی نیز ساخته می شود. رنگ بندی های ال ای دی های این تلویزیون ها به شانزده میلیون عدد می رسد. برای ساخت تلویزیون شهری از متریالی استفاده می شود که ضد آب و ضد ضربه نیز باشد. همچنین به گونه ای ساخته می شود که در فضاهای باز نور آفتاب بر روی نمایش تصاویر موجود در آنها تاثیر نداشته باشد.

تلویزیون شهری

 

در عصر دیجیتال این نوع تبلیغات ها را به عنوان یکی از منحصر به فردترین تبلیغات های دیجیتالی می دانند. با استفاده از این نوع تبلیغات می توانید که محصولات خود را به راحتی در بازار معرفی کرده و در بین مردم آن را بشناسانید. چرا که تلویزیون شهری  عموم را مجبور به دیدن تبلیغ کرده و این امر می تواند خدمات و محصولات شما را به بهترین شکل ممکن در ذهن افراد ثبت نماید.

این نوع از تلویزیون ها دارای مزیت های فراوانی می باشد که از جمله آنها می توان به ایجاد نور پردازی بسیار زیبا در سطح شهر و رنگ بندی های آن و تاثیر گذار بودن بیش از اندازه این نوع تبلیغات نیز اشاره نمود. از این رو  تمام کشورها و شهر های دنیا در حال استفاده کردن تلویزیون شهری می باشند. برخی از کاربرد های آن عبارتند از :

  1. پخش کردن اتفاقات روزانه و اخبار
  2. نمایش فیلم ها و برنامه های تلویزیون در مکان های عمومی مثل پارک ها
  3. پخش کردن کنسرت ها در جاهای عمومی
  4. پخش همایش و سمینار از این تلویزیون ها
  5. نمایش فیلم های آموزشی

در اکثر موارد برای استفاده و نصب کردن این تلویزیون های شهری باید مجوزی از طرف شهرداری صادر شود و در غیر این صورت خلاف قانون محسوب می شود. قیمت تلویزیون شهری می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد. از مهمترین این عوامل اندازه آنها  و مکانی که نصب می گردد، خواهد بود. علاوه بر اینکه از این تلویزیون ها در فضاهای باز استفاده می شود می تواند در فضاهای بسته نیز به کار رود. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

خدمات پارسا تابلو

مقالات