تابلوروان ال ای دی led

مزیت تابلو روان در مقایسه با تابلو نئون

مزیت تابلو روان در مقایسه با تابلو نئون

تابلو روان ها یا همان تابلوهای LED به خاطر ویژگی و مزیت هایی که دارا هستند که انتخاب مناسب تری در مقایسه با تابلو نئون میباشند .حال ویژگی هایی که تابلو روان را در جایگاه مطلوب تری در مقایسه با تابلو نئون یا همان تابلوهای نسل قدیم عبارت است از:اینکه تابلو روان و یا تابلو ال ای دی های جدید، طراحی های جذاب تر و مدرن تری  در مقایسه با تابلو نئون میباشند و تراکم رنگی و تنوع رنگی بیشتری را دارا هستند. از لحاظ خواندن نوشته ها خوانا تر و واضح تر میباشند و نور بیشتری را هم دارا هستند در مقایسه با تابلو های نسل قدیم. مزیت دیگر این تابلو روان های جدید طول عمر و مصرف بالاترشان میباشد با حداقل مصرف از انرژی برق چرا که مصرف برق این تابلو ال ای دی بسیار پایین میباشد که میتوان صرفه جویی چشمگیری را مصرف برق داشت.

الف )در توضیح بیشتر این مزیت ها،همانطور که گفتیم مزیت اول تابلو روان مصرف برق بسیار کم میباشد، چرا که میزان انرژی مصرف شده هر ترانس در تابلو نئون چیزی حدود 180 وات میباشد که این ویژگی انتخاب تابلو روان را برای ما منطقی تر می نماید.چرا که اگر نوشته ای روی تابلو نئون سه تکه باشد بایستی سه منبع تغذیه جداگانه ای را داشته باشند که مصرف برق این تابلو را افزایش می دهد در حالی که میزان مصرف برق و انرژی در تابلو روان برابر 24 وات است.

محاسن تابلو روان ال اي دي در مقایسه با تابلو نئون چیست
در حسن دوم تابلو روان LED نسبت به نئون را ميتوان به متحرك بودن و مهيج بودن فونتها و افكتها در آن نیز اشاره نمود. در يك تابلو روان ال اي دي، ‌به آسانی این امکان وجود دارد که انواع متون و جملات تبليغلاتي را درج کرد و به نمایش در آورد در حالیكه متون در يك تابلو نئون قابلیت تغيير را ندارند و امکان متحرک کردن و مهیج نمودن متون در تابلوی نئون وجود ندارد. یعنی متون در تابلو نئون ثابت میباشند در صورتی که متون تابلو را در تابلو روان میتوان با تغییر مناسبتها و اعیاد و مراسم به روز نمود.

از دیگر مزیت های تابلو روان ال ای دی بایست رنگي بودن،‌ قابل پخش فيلم و تصاویر گوناگون را لحاظ نمود.
مسئله حائز اهمیت دیگری که در خصوص نسل جديد تابلو روان ها صدق میکند، زاويه ديد 120 درجه آنهامیباشد. يعني تابلو روان شما از پهلو تا 120 درجه نيز قابل مشاهده میباشد و لازم نیست كه حتما از روبرو به تابلو روان نگاه كرد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

خدمات پارسا تابلو

مقالات