ریشه اصلی

محاسبه جریان الکتریکی (آمپر) تابلو روان و تلویزیون شهری

محاسبه جریان الکتریکی (آمپر) تابلو روان و تلویزیون شهری

سوالی که ممکن است برای خریداران تابلو روان یا تلویزیون شهری پیش بیاید این است که جریان مصرفی این تابلو ها بر حسب آمپر به چه میزان است. دانستن محدوده ی این جریان بسیار مفید خواهد بود زیرا تعیین کننده ی مولفه های دیگر نظیر سیم کشی برق، فیوز های مینیاتوری، تعیین مشخصات UPS و محافظ می باشد.

متخصصان ما در پارسا تابلو با اندازه گیری این پارامتر به مشتریان کمک می کنند تا با در نظر گرفتن مناسبترین تجهیزات جانبی ضمن حفظ ایمنی، به افزایش طول عمر محصول نیز بیانجامد.

برای اندازه گیری از مولتی مترهای موجود در بازار و از نوع انبری استفاده شده است. با تنظیم بازه اندازه گیری جریان تا حد 200 آمپر، انبر دستگاه را به دور سیم  فاز ورودی به پاور وصل کرده  و در حالت روشن بودن تابلو روان مقدار جریان قرائت می شود.

پس از انجام این اندازه گیری توسط تیم فنی پارساتابلو مشخص شده است که در تابلوهای تک رنگ هر ماژول مقدار 0.2 آمپر و ماژول های فول کالر 0.6 آمپر جریان الکتریکی مصرف می کنند.لازم به ذکر است این ارقام برای حالتی است که ماژول به طور کامل روشن باشد لذا در حالت معمول که برنامه در تابلو در حال اجراست و پیکسل ها خاموش و روشن می شوند مقدار آمپر مصرفی به یک سوم کاهش می یابد.

در نتیجه برای تخمین بیشینه جریان مصرفی تابلو روان،  تعداد ماژول ها را در جریان محاسبه شده در بالا ضرب کرده و جریان بیشینه محاسبه می گردد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

خدمات پارسا تابلو

مقالات