تلویزیون شهری

طراحی تلویزیون شهری

از زمانی که تلویزیون شهری وارد دنیای تبلیغات و تکنولوژی شد توانست کمک بسیار زیادی به مالکان خدمات و کالاها در معرفی و فروش محصولاتشان نماید. تلویزیون شهری همان تلویزیون های غول پیکر و بزرگی هستند که در سطح شهر همیشه به چشمتان می خورد. طرح هایی که در این تلویزیون ها نمایش داده می شود به صورت متحرک است. برای طراحی تلویزیون شهری خلاقیت زیادی لازم است. همچنین باید موارد زیادی در طراحی آن رعایت شود.

تلویزیون شهری

امروزه تصور برخی از طراحان بر این است که تبلیغات در تلویزیون شهری هم از لحاظ کاربرد مانند آگهی های تلویزیون های معمولی می باشد. آنها تصور می کنند که فرق اصلی آنها با هم در بی صدا بودن تلویزیون های شهری است. این در صورتی است که تلویزیون شهری نیاز زیادی به دقت در طراحی دارد. چرا که باید طرح آن منحصر به فرد و خیره کننده باشد تا بتواند نظر افراد را به خود جلب کند. این امر می تواند در کار آمد بودن هر چه بیشتر تبلیغات موثر باشد. 

تلویزیون شهری تفاوت چندانی با تابلوهای ثابت شهری ندارد. به شکلی که تنها از نظر عملکرد و بازدهی سطح بالاتری در مقایسه با تابلو ثابت دارد. همچنین تلویزیون شهری خصوصیات برتر دیگری نسبت به این تابلوها دارد که از جمله آنها متحرک بودن و همچنین ایجاد درک و فهم بیشتر در رابطه با کالاها و خدمات یک شرکت را دارد. از این رو باید برای انجان طراحی تلویزیون شهری مواردی را به شرح زیر رعایت نماییم:

  1. باید به میزان ترافیک در مکانی که تلویزیون شهری را نصب می کنید دقت زیادی داشته باشید.
  2. مدت زمان سکانس های پخش فیلم تبلیغاتی از اهمیت بالایی برخوردار است.
  3. در طراحی و ساخت تلویزیون شهری باید به اندازه کافی نور درفیلم و کنتراست وجود داشته باشد.
  4. اندازه حروفی که در این طراحی به کار می رود بسیار  مهم خواهد بود. 

تلویزیون شهری

تلویزیون های شهری با استفاده از بلوک های کوچکی می سازند. به شکلی که این بلوک ها را در کنا هم می گذارند. برای تولید و ساخت این بلوک های کوچک از ماژول های ال ای دی نیز استفاده می شود. کابینت تلویزیون شهری با استفاده از همین ماژول ها ایجاد می شود. برای ساخت این نوع از تلویزیون های تبلیغاتی 4 ال ای دی را با رنگ های متفاوت از هم ( سبز، آبی و قرمز) قرار می دهند. هر پیکسل این ماژول ها از ترکیب 4 رنگ تولید خواهد شد. 

دسته بندی تلویزیون شهری 

تلویزیون شهری را می توان از لحاظ نوع کارآیی آنها به 2 گروه Outdoor و Indoor دسته بندی کرد. تلویزیون شهری Outdoor دارای ویژگی هایی از جمله ضد آب، ضد ضربه و همچنین آفتاب گیر بودن می باشد. از این نوع تلویزیون شهری بیشتر در محیط های باز استفاده می شود. مدل های  Indoor معمولا در محیط های بسته مانند فرودگاه ها، سالن های تئاتر و ... کاربرد دارد. همچنین ویژگی های ضد آب بودن و آفتاب گیر بودن را ندارد. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

خدمات پارسا تابلو

مقالات