تابلوروان ال ای دی led

انواع مختلف تابلو روان LED

تابلو های LED دارای انواع مختلفی می باشند که ما می توانیم آنها را به طور کلی در 2 دسته بندی قرار دهیم. یکی تابلو های ثابت LED و تابلو روان LED نیز می باشد. حال ما در اینجا می خواهیم در رابطه با تابلو روان LED توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم. تابلو روان LED  یکی از انواع تابلو های تبلیغاتی به حساب می آید که با قرار دادن تعدادی از دیود ها و با استفاده از یک نرم افزار در کامپیوتر می توان با طراحی و ساخت آن پرداخت. تابلو روان ها به شکل متحرک عمل میکنند. این به معنی می باشد که کلمه ها و جمله هایی که در آنها طراحی می شود می تواند به شکل حرکتی درآید و به همان گونه نمایش داده شود. 

در ساخت تابلو روان LED می توانبه منظور هر چه زیباتر شدن از مدل هایی از افکت ها و به علاوه در مواردی هم انیمیشن ها را به کار برد. این تابلو ها با اسم های مختلفی از هم در بازار شناخته شده است. از جمله تابلو LED و یا در بیشتر مواقع با سام تابلو تبلیغاتی جزء این اسم ها می باشد. طرح های منحصر به فردی که در این نوع از تابلو های LED  انجام می شود باعث شده تا بیشترین استفاده را از آنها کنند. از تابلو روان LED  برای سر در مغازه ها، واحد های تجاری، واحدهایی که برای آموزش می باشند، نیز استفاده می شود.

تابلو روان

با به کار بردن تابلو روان LED می توانید بهترین و زیباترین نوع تبلغات رو داشته باشید. به دلیل اینکه تمامی نوشته ها، عکس ها و فیلم هایی که برای تبلیغات در نظر گرفته اید در تمام طول روز و شب به زیباترین شکل ممکن نمایش خواهد داد. می توانیم تابلو روان LED را به چند گروه مختلف تقسیم کرد. این گروه ها عبارتند از:

  • تابلو روان LED  تک رنگ ( آبی، سبز، قرمز، سفید)
  • تابلو روان LED که دارای 3 رنگ می باشد. تابلو های " 2RB " , " 2RG" نیز از انواع این تابلو ها هستند.
  • تابلو روان LED که دارای 7 رنگ متفاوت است. یکی از انواع این تابلو ها " 2RGB "  می باشد.
  • در این میان مدل دیگر تابلو روان LED وجود دارد که فول کالر می باشد.

قطعات  تابلو روان LED

تابلو روان LED با استفاده از قطعات زیادی ساخته می شود. اصلی ترین قطعه های تشکیل دهنده این تابلو ها ماژول های LED ، کارت کنترل و به علاوه منبعی برای تغذیه نیز می باشد. ماژول قطعه ای است که تمام LED های موجود در تابلو بر روی آن قرار گرفته است وتمام LED ها در هر کدام از آنها بر اساس رنگ قرار گرفته است. کارت کنترل وظیفه پردازش اطلاعات را در تابلو روان LED بر عهده دارد و همچنین برای تمامی تابلو روان ها باید منبعی طراحی شود تا بتواند ولتاژ برق را تنظیم نماید. به علاوه تابلو روان LED نیاز به قاب هایی برای قرار گرفتن تابلو در داخل آن دارد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

خدمات پارسا تابلو

مقالات