تابلو ثابت ال ای دی led

آموزش ساخت تابلو ثابت LED

در ابتدا بهتر است بدانید که تابلو ثابت LED دارای 2 نوع است. یکی از مدل آنها کتیبه ای می باشد و مدل دیگر آن برشی است. امروزه بیشترین استفاده از این نوع از تابلو ها در مقایسه با تابلوهای نئون می شود. چرا که دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. از جمله این خصوصیات دوام آنها، عمر زیاد، کم مصرف بودن و به علاوه ساده بودن در نوع ساخت آنها نیز می باشد. ساخت تابلو ثابت LED دارای مراحل مختلفی است که ما در اینجا به اختصار آن را توضیح خواهیم داد. 

مراحل ساخت

  • در ابتدا باید طرحی که به این منظور طراحی شده است را حاضر کنید , LED ها را بر روی آن نصب نمایید. به منظور یادگیری نوع چیدن LED ها می توانید نرم افزارهایی که در بازار موجود است را مورد استفاده قرار دهید.
  • باید زمینه تابلو ثابت LED  را با به کار بردن لیزر طبق طرح سوراخ کنید.
  • در این مرحله باید کار مونتاژ را انجام دهید.
  • در آخرین مرحله قبل از نصب باید فلاشر هایی را بر روی تابلو برای روشن و یا خاموش شدن آن نصب نمایید.

تابلو ثابت LED

نکات فنی و روش مونتاژ

برای ساخت تابلو ثابت LED از قاب هایی از ام دی اف و در مواردی از پلاستیک اکرولیک نیز استفاده می شود. بهتر است  ام دی اف هایی با قطر 4 میلی متری را به کار ببرید که اطراف با آلومینوم پوشیده شده است. بعد از اینکه قاب مناسب برای تابلو ثابت LED خود انتخاب کردید باید بدانید که LED ها دارای انواع مختلفی است که بهترین و پر استفاده ترین مدل آن کلاهی پنج میلی متری است که میزان نورآن را با واحدی با نام MCD اندازه گیری می کنند. بهترین شدت نوری که برای LED ها باید در نظر گرفته شود 1000 تا 1200 می باشد. مونتاژ LED ها به منظور تبدیل کردن مدار آنها از 2 به 12 ولت انجام می شود. در این روش می توان برای رنگهایی از قبیل زرد - قرمز 6 ال ای دی را در کنار هم سری کرده و برای رنگ های دیگر که ولتاژ آنها با این رنگها متفاوت است با استفاده از 4 ال ای دی نیز تبدیل به 12 ولت نمود.

نصب تابلو ثابت LED

آخرین مرحله از ساخت تابلو ثابت LED نصب این تابلو ها می باشد.به این منظور باید ابتدا مقداری بندک های مخصوص از تابلو سازی ها گرفته و از داخل آنها سیم های ده سانتی متری تلفن را عبور دهیم و بعد آن را با استفاده از چسب به شیشه تابلو بچسبانیم. چسبی که به کار می برید باید کم باشد. فلاشر هایی که به منظور جریانات برق در این تابلوها نصب می شود باید قسمت ورودی آن را به خروجی و قسمت خروجی آن را به تابلو ثابت LED متصل نماییم.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

خدمات پارسا تابلو

مقالات