ماژول و قطعات تابلوروان

آشنایی با قطعات تابلو روان led

تابلو روان های led که به منظور انجام تبلیغات ها و یا  نصب کردن در سر در مغازه ها در بازار موجود است با استفاده از قطعاتی نیز ساخته می شود. در ابتدا برای ساخت این تابلوها باید با قطعات آن را بشناسید و همینطور از اورجینال و اصل بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. ما در این مقاله به معرفی قطعات تشکیل دهنده این تابلو ها می پردازیم.

تابلو روان

 

ماژول تابلو روان LED

در ابتدای راه  برای ساختن تابلو روان باید  ماژول تهیه نمایید. تمامی روشنایی نمایشگر این تابلوها از قرار دادن این ماژول ها به شکل مرتب و طبق طرح  در روی صفحه مورد نظر نیز می باشد. ماژول ها در صورتی که خراب شوند می توان آنها را عوض کرد و ماژول دیگری جای آنها قرار داد. این ماژول ها دارای رنگ بندی های مختلفی می باشد. ماژول های تک رنگی که تنها می تواند در نمایشگر تابلو روان یک رنگ را نشان دهد.

ماژول های دیگری هستند که دارای 2 یا 3 رنگ می باشند. برای ساخت این نوع از ماژول ها به جای اینکه از یک led تک رنگ استفاده کنند ای 2 یا 3 رنگ استفدا می شود. به طور مثال می توان گفت که رنگ قرمز و آبی را با هم ترکیب می کنند.به علاوه ماژول های فول کالر هم هستند که دارای 7 رنگ متفاوت از هم می باشند. این به معنی این است که 3 رنگ سبز، آبی و قرمز را با هم ترکیب کرده و باعث ایجاد نوری 7 رنگ و ترکیبی می شوند.

تابلو روان

 برد کنترل تابلو روان LED

در تابلو روان led از قطعه ای به نام برد کنترل نیز استفاده می شود که به عبارتی آن را میکرو کنترل می دانند. می توان برد کنترل ها را در مدل های متفاوتی معرفی کرد. می توان گفت این مدل ها از جمله انواع   HD-Q41 , C10 , M20 ,M31 ,CPOWER و..... را شامل می شوند.

تابلو روان

 منبع تغذیه تابلوروان LED

منبع تغذیه  می تواند جریان برق مورد نیاز را به برد کنترل و همچنین ماژول ها انتقال دهد تا شروع به کار کردن کنند. نام دیگر آن پاور می باشد. برای منبع های تغذیه در بیشتر موارد از سوئیچینگ هایی که دارای جریان برق بسیار زیادی هستند نیز استفاده می شود. جریان برق در تابلو روان LED باید از پنج وات بیشتر باشد. به هر اندازه که در یک تابلو روان ماژول استفاده شده باشد به همان میزان نیز به پاور و یا منبع تغذیه نیاز است.

تابلو روان

واشر آب بندی

در تابلو روان های ضد آب نیز از واشر آب بندی استفاده می کنند تا جلوی ورود آب در تابلو را بگیرد. البته بهتر است بدانید که درهمه تابلو روان های ضد آب نیز از ماژول آب بندی نیز استفاده نم شود. چرا که بسیاری از افرادی که این نوع از تابلو ها را می سازند  شکافی که میان در تابلو و ماژول ها را با استفاده از نوعی چسب های آب بندی خواهند پوشاند تا آب به داخل آن نفوذ نکند.

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 5 از 5 توسط 1 بازدیدکننده

نظر خود را بنویسید

خدمات پارسا تابلو

مقالات