ساعت های مساجد و اماکن مذهبی

مساجد و حرم های امام ها و امامزاده ها و اولیاء الهی مکان های بسیار مقدسی در دین مبین اسلام هستند و و نزد مسلمانان و ایرانی ها دارای منزلت بالایی هستند. به جا آوردن نماز و ادعیه و مناجات ها در این مکان ها دارای اهمیت فراوانی هستند و از آنجا که این اعمال دارای زمان بندی دقیق  مبر مبنای اذان ها و طلوع و غروب آفتاب هستند وجود ساعت در این مکان ها بسیار ضروری می باشد.

در گذشته تعیین زمان اذان از طریق موذن صورت می گرفت و البته کاری بسیار حساس بود و موذن اوقات شرعی را با گفتن اذان اعلام می کرد. امروزه با پیشرفت علم و فناوری و دسترسی به رادیو و تلویزیون این مهم بسیار راحت انجام می شود.

درحال حاضر وجود تابلوهای با امکانات بسیار در مساجد و حرم های شریف جهت نمایش ساعت، اذکار و زمان های شرعی و طلوع و غروب آفتاب بسیار رواج یافته است با این حال هنوز مساجد و حرم های بسیاری هستند که از این ساعت ها محروم می باشند. این ساعت های جدید با داشتن امکانات صوتی بسیار به خادم مسجد کمک خواهد کرد و اطلاع رسانی را به صورت دقیق و هوشمند انجام خواهد داد.

پخش اذان به صورت خودکار مطابق با افق شرعی موقعیت مسجد توسط موذن های مختلف، بخش دعا و مناجات پیش و پس از نماز، قابلیت اتصال به سیستم آمپلی فایر مسجد و پخش قرآن توسط قاری های مختلف و پخش ادعیه ها و مناجات های مناسبتی مثل ماه رمضان از امکانات صوتی این دستگاه ها می باشند.

همچنین این ساعت ها با دارابودن قابلیت های نمایشی در چند ردیف به صورت روان، متن های مورد نیاز نمازگزاران را به آن ها نمایش می دهد. نمایش متن اذان، تعقیبات نماز، دعاها و ذکرهای ایام هفته و امکانات دیگری نظیر نمایش حدیث، متن مورد نظر اهداکننده یا وقف کننده، نمایش مناسبت های ملی و مذهبی و روزهای هفته، زمان اذان ها و طلوع و غروب آفتاب، نمایش نماز اول و دوم، شمارشگر صفحات قرآن.

این ساعت های مسجد با ابعاد و طرح های مختلف با جنس های مختلف MDF و طلق و ...عرضه می شود. طرح هایی که متناسب با فضای مساجد و حرم ها می باشد. طرح هایی در قالب محراب، گلدسته و قاب هایی با ابعاد مختلف با ردیف های نمایشی یک، دو یا سه ردیفه ساخته می شود.

قیمت این ساعتهای حرم و مسجد بر اساس ابعاد و طرح و امکانات صوتی و نمایشی تعیین می شود.

جهت مشاهده قیمت، بررسی و مقایسه و خرید محصولات ساعت مسجد، ساعت حرم به فروشگاه اینترنتی گرسوز مراجعه فرمایید.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

خدمات پارسا تابلو

مقالات